Lekcja 4 – Jak Walczyć Ze Zniechęceniem Nowego Współpracownika W Marketingu Sieciowym.

ZNIECHĘCENIE

Zniechęcenie jest jednym z problemów, które mogą prześladować zasponsorowanego przez Ciebie nowego dystrybutora, jeśli nie uda Ci się go przekonać, jak ważną rzeczą jest SZYBKI START. Dlatego ważne jest aby nie liczyć miesięcy spędzonych w tym biznesie, dopóki nie zaliczy się MIESIĄCA SZKOLENIOWEGO czyli okresu stażu, niezależnie od tego ile on naprawdę potrwa.

Gdy ludzie po raz pierwszy przystępują do marketingu sieciowego, mają skłonność, jeśli nie wystartują szybko, aby spoglądać na liderów biegnących daleko przed nimi. Zniechęcają się wtedy i myślą że nigdy nie będą mogli ich dogonić.

Aby dobrze wystartować trzeba trenować. Gdy kogoś sponsorujesz do swojej struktury MLM, przekonaj go aby pierwsze 4 do 8 tygodni potraktował jak swój miesiąc szkoleniowy. Następny miesiąc będzie dla niego miesiącem STARTU.

Nowa osoba powinna dopiero wystartować wtedy kiedy potraktuje sprawy poważnie. Dzięki temu, gdy w końcu zacznie myśleć serio, będzie wystarczająco „rozgrzana” by wystartować, WYSTARTUJE SZYBCIEJ i będzie SZYBCIEJ ROZWIJAĆ BIZNES.

BUDOWA STRUKTURY A BUDOWA WIEŻOWCA

Budowę swojej struktury w marketingu wielopoziomowym można porównać do budowy biurowca. Kiedy rozpoczyna się budowa biurowca , wydaje się ze prace będą trwały bardzo długo, niemal w nieskończoność zanim można będzie zobaczyć że coś wreszcie wyłania się z ziemi. Lecz kiedy konstrukcja wzniesie się nad poziom gruntu, odnosimy wrażenie, że z każdym tygodniem przybywa jedno piętro i wszystko przebiega bardzo szybko.

Kiedy zacząłeś sponsorować swoje pierwsze 5 poważnych osób, wykopałeś łopatą rów pod fundament. Kiedy dokopałeś się do drugie poziomu, ucząc swoich ludzi sponsorowania, masz 25 osób i musisz wyprowadzić buldożery. Kiedy nauczyłeś swych ludzi, jak mają uczyć sponsorowania ludzi ze swojej grupy, jesteś na dobrej drodze, by dokopać się do podłoża i zaczynasz pogłębiać dół koparkami. Kiedy zaczynasz widzieć trzeci poziom składający się ze 125 osób to znaczy że dotarłeś do podłoża i wybudowałeś fundament Twojej struktury.

Dopiero teraz możesz zacząć piąć się w górę. Kiedy osiągniesz CZWARTY POZIOM w swojej organizacji, oznacza to, że zaczynasz „stawać się widzialny” i twoja budowla teraz będzie się wznosić bardzo szybko. Tak więc jeśli działasz w tym biznesie od kilku miesięcy i nic się nie dzieje, zrozum że jeszcze budujesz fundament. Buduj swój fundament głęboko w dół aż do 3 poziomu a nie szeroko ponieważ to CI zapewni że twoja struktura będzie bardzo stabilna i będzie się bardzo szybko rozwijać.

4 WAŻNE  LEKCJE DLA OSOBY ZAINTERESOWANEJ BIZNESEM

Te cztery lekcje (Lekcja 1 , Lekcja 2, Lekcja 3 i lekcja bieżąca) musisz pokazać osobie zainteresowanej biznesem tak szybko jak tylko się da ponieważ te lekcje przedstawią jej że każdy jest w stanie działać w MLM, stosując zasady zawarte w tych lekcjach, poświęcając na to 10-15h tygodniowo. I w ciągu roku „ODZYSKAĆ ŻYCIE DLA SIEBIE” aby robić to czego się pragnie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • RSS
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Marketing Sieciowy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Lekcja 4 – Jak Walczyć Ze Zniechęceniem Nowego Współpracownika W Marketingu Sieciowym.

 1. Dariusz pisze:

  Muszę przyznać, że minęło trochę czasu zanim sam osobiście to zrozumiałem i zaakceptowałem. Teraz wiem że tak dokładnie jest jak piszesz.

  • Jarosław Zając pisze:

   Darku mnie też sporo czasu zajęło zrozumienie zasad MLM. Dlatego piszę te artykuły aby inni mogli je poznać i od razu zacząć działać w prawidłowy sposób.
   Pozdrawiam
   Jarek

 2. Piękny plan Jarku. Dziękuję Ci za napisanie tych artykułów. Od dawna pracuję z ludźmi i jest spora grupa partnerów, którzy bronią się rękami i nogami przed wzięciem całkowitej odpowiedzialności za swoje życie i swój biznes… Kiedy daję wędkę i instrukcję obsługi, zamiast ryby, o którą proszą, dla wielu to za mało i pojawia się postawa roszczeniowa…
  Dla tych wszystkich wartościowych osób, powiem jedno – „Ludzie, macie ogromny potencjał, wszystko w waszych rękach, jednak dopóki będziecie czekali aż robota zrobi się rękami innych lub w umysłach innych powstanie pomysł co zrobić i jak zrobić, dopóty niczego nie osiągnięcie.” Weźcie odpowiedzialność za własne życie.
  pozdrawiam
  AMD
  Anna Maria Dębniak Mój NajnowszyWpis..Zaczynaj z Wizją końca – Kuźnia Liderów

  • Jarosław Zając pisze:

   Cieszę się Aniu że spodobała Ci się moja seria artykułów z podstaw MLM. Uważam że każda osoba zainteresowana biznesem marketingu sieciowego powinna je przeczytać aby wiedzieć jakie strategie działają, czego musi się nauczyć i co zrobić aby odnieść sukces w tym biznesie. Tak jak piszesz nic się samo nie zrobi i nie wymyśli. Samo zapisanie się do firmy marketingu wielopoziomowego niestety nie wystarczy.
   Pozdrawiam
   Jarek

 3. Jarku Twój artykuł zmotywował minie samego. Zniechęcenie się pojawia i to jest chyba normalne ale trzeba wiedzieć jak z tym sobie radzić i jak pomóc innym żeby mieli motywacje do działania. Z pewnością nieraz skorzystam z tych lekcji. pozdrawiam
  Maciej Hetmańczyk Mój NajnowszyWpis..Trening ogólnorozwojowy

  • Jarosław Zając pisze:

   Maćku korzystaj jak najczęściej. I pamiętaj jak zasponsorujesz nową osobę daj jej linki do tych lekcji, albo sam jej wyjaśnij podstawy MLM
   aby mogła zweryfikować swoje oczekiwania i postawę co do tego biznesu.
   Pozdrawiam
   Jarek

 4. Podobają mi się te lekcje i pewnie wszystkich nowych będę kierować na te lekcje .
  Pozdrawiam Halina
  Halina Zaremba Mój NajnowszyWpis..Jak budować strukturę w mlm

  • Jarosław Zając pisze:

   Cieszę się Halino, że lekcje Ci się podobają. Gdyby każdy na początku działalności w MLM mógł się z nimi zapoznać to o wiele więcej osób by odnosiło w sukcesy w marketingu sieciowym. I tutaj jest główna rola sponsora aby nowej osobie wytłumaczyć z czym wiąże się działalność w MLM, a potem nauczyć ją prawidłowych działań, które prowadzą do sukcesu.
   Pozdrawiam
   Jarosław Zając

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge